Załóż bloga   Zaloguj sięmalowanieokien

O malowaniu okien

blogduluxx | 19 Październik, 2017 13:05

alt

W większości domów znajdują się dzisiaj nowe okna, które rzadko wymagają malowania. Ale wciąż są domy, w których znajdują się stare drewniane okna. Jeżeli nie chcemy lub nie możemy wymienić ich na nowe, od czasu do czasu musimy je odnowić. Także te z PCV możemy dzisiaj poddać renowacji.

Jak przygotować okna do malowania?

Renowacja starych, ale zadbanych okien drewnianych sprowadza się jedynie do pomalowania ich świeżą warstwą farby. Zanim jednak zostanie nałożona nowa farba do okien musimy usunąć starą. Jeżeli stara warstwa farby nie łuszczy się, wystarczy przetarcie ram okiennych papierem ściernym. Więcej pracy wymaga malowanie okien, kiedy farba się łuszczy. Trzeba ją dokładnie usunąć szpachelką, opalarką lub specjalnym preparatem, który zmiękcza farbę. Oczyszczona z farby rama okienna powinna na koniec zostać odkurzona. Ramy okienne wykonane z surowe drewna musimy zabezpieczyć przed wilgocią nie tylko malując je farbą. Okna musimy przed malowaniem pokryć impregnatem. W zależności od tego, jak bardzo ramy okienne go wchłaniają, może okazać się, że koniecznie należy nanieść więcej niż jedną warstwę impregnatu. Dopiero na pokryte impregnatem powierzchnie możemy nanosić wybraną farbę.

Jaką farbę wybrać do malowania okien?

Okna drewniane możemy pomalować kryjącą emulsją do drewna. Ten rodzaj farby dostępny jest w wielu kolorach, możemy go więc z łatwością dopasować na przykład do koloru elewacji. Ramy okienne możemy pomalować także lakierobejcą.

Odświeżanie okien z PCV

Zdecydowanie najczęściej malujemy okna drewniane. Ale – o czym nie wszyscy wiedzą – na rynku są dostępne obecnie farby, którymi można przywrócić śnieżnobiałą biel oknom z PCV. Dodatkowo pomalowane okna zostaną zabezpieczone przed zarysowaniem i zabrudzeniami. Odświeżone okna z PCV zyskają nowy wygląd, nie będziemy musieli wymieniać ich na nowe.

Dostępne na rynku nowoczesne farby do okien umożliwiają obecnie nie tylko renowację okien drewnianych, ale także ram w oknach z PCV. Dzięki malowaniu oba rodzaje okien posłużą nam znacznie dłużej.

Więcej porad, jak pomalować okno znajdziesz w tym artykule: https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/jak-pomalowac-okno

 

Witajcie na moim blogu!

blogduluxx | 19 Październik, 2017 13:04

Witam Was na moim blogu. To dopiero skromne początki ale już niedługo będzie on tętnił życiem. Zapraszam Was do czytania moich wpisów i komentowania ich.
 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki